zalety sklepu internetowego

Zalety i wady posiadania własnego sklepu internetowego

 

Na stworzenie własnego sklepu internetowego w ostatniej dekadzie zdecydowały się miliony Polaków a łączny roczny przychód wynosi kilka miliardów złotych. Wśród największych sklepów w Polsce bez wątpienia możemy wyróżnić takie potęgi jak: Allegro, Olx czy Eobuwie. Miesięczny ruch na Allegro wynosi około 1,7 MLN unikalnych użytkowników co w skali miesiąca wynosi ponad 52 MLN! Prawda, że robi wrażenie?

Sklep internetowy to przede wszystkim źródło, które dostarcza nowych klientów i umożliwia im zakup swoich ulubionych produktów. Dla większości właścicieli stało się głównym źródłem zarobku i bycia niezależnym. Jednak czy prowadzenie własnego sklepu internetowego to rzeczywiście “bułka z masłem”? Nie. Wiąże się to z różnymi wyzwaniami z jakimi musimy się rozprawić.

osoba korzystająca z laptopa
 

Zanim zdecydujesz się na stworzenie własnego sklepu internetowego poznaj zalety jak i wady z którymi będziesz mierzył się każdego dnia. Ale zapewniam, że jest warto.

Zalety prowadzenia sklepu internetowego

 
  • Bycie niezależnym

Możesz pracować nad czym tylko chcesz i  kiedy chcesz. Nie ograniczają Cię z góry narzucone obowiązki. Jako właściciel sklepu e-commerce masz wolną rękę. Pamiętaj jednak, że na początku będzie to od Ciebie wymagało większego zaangażowania. 

  • Sprzedajesz produkty na całym świecie

Posiadasz możliwość sprzedaży produktów na całym świecie. Jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia. Bariera językowa również nie jest problemem. Nowoczesne sklepy internetowe są na tyle dobrze przystosowane, że posiadają wykrywanie języka jakim posługuje się klient. Dzięki temu opisy produktów, zakładki czy szczegóły kontaktowe są automatycznie tłumaczone. 

Sklepy internetowe posiadają obsługę różnych walut. Klient w końcowym etapie realizacji zamówienia będzie mógł wybrać walutę jaką opłaci produkt.

  • Koszty prowadzenia sklepu są niewielkie 

Nie musisz opłacać wynajętego lokalu, w którym sprzedajesz produkty ani martwić się o czynniki trzecie. Prowadzenie sklepu internetowego jest o wiele tańsze! Jedyne koszty, które ponosisz to opłata serwera, która zależy od stawki usługodawcy i domena. Najczęściej jest to kilka – kilkanaście złotych.

  • Natychmiastowe dodawanie produktów i automatyzacja 

 Jesteś w stanie dodawać nielimitowaną ilość produktów do swojego sklepu internetowego. Mieć do nich dostęp z każdego urządzenia. Ustalać każdemu z osobna indywidualną cenę oraz zautomatyzować wiele procesów. Wystawianie faktur może odbywać się automatycznie gdy tylko klient zdecyduje się na zakup sklepu. 

Dzięki integracji sklepu z różnymi systemami płatności, sklep internetowy pozwoli klientowi na wykonanie natychmiastowego przelewu używając przy tym swojego ulubionego sposobu płatności. A ty otrzymasz środki na swoim koncie praktycznie natychmiast! Więcej informacji znajdziesz na stronie tworzenie sklepów internetowych Warszawa.

  • Nieograniczone możliwości zarobki

Sprzedaż w internecie daje możliwość zarobienia nieograniczonej ilości pieniędzy. Możemy sprzedawać w dowolnych zakątkach kuli ziemskiej oraz produkty jakie tylko sobie wymarzymy.

Wady prowadzenia sklepu internetowego

 
 
  • Trzeba poświęcić dużo czasu

Na początku wkład w stworzony sklep internetowy będzie duży jeśli myślimy o sukcesie. Będziemy musieli zadbać o jego pozycje w wyszukiwarce na tle konkurencji, dodanie produktów oraz stworzenie dla każdego produktu unikalnego opisu. 

  • Częsty kontakt z klientami

Jeśli myślisz o sprzedaży to przygotuje się na częsty kontakt z klientami. Zapewne nieraz odbierzesz telefon i będziesz musiał odpowiedzieć klientowi na pytania związane ze szczegółami produktu bądź o sprawy związane z wysyłką. Dlatego ważne jest również aby znać produkt, który się sprzedaje. 

  • Weryfikacja konkurencji

Warto wiedzieć co sprzedaje Twoja konkurencja. Prowadzenie własnego sklepu internetowego będzie od nas wymagało aby śledzić i analizować konkurencję. Zweryfikować jakie produkty się najczęściej sprzedają i wdrażać to na swoim sklepie.

To tylko nieliczne zalety i wady z jakimi musi sobie radzić właściciel sklepu internetowego. Pamiętaj jednak o tym aby być wytrwałym i się nie poddawać. Sukces wymaga czasu. Daj znać w komentarzu co o tym myślisz i podziel się swoimi uwagami.

Jeśli zastanawiasz się nad otwarciem swojego własnego sklepu internetowego to koniecznie sprawdź naszą ofertę: tworzenie sklepów internetowych Warszawa.

Skontaktuj się z nami

 
 
 
 
 

Masz jakieś pytania lub chcesz stworzyć swoją własną stronę internetową?

Napisz do nas! Odpowiemy na każde Twoje pytanie.