jak stworzyć dobrą stronę internetową

Jak stworzyć dobrą stronę internetową?

 

Strona internetowa jest bardzo ważnym czynnikiem wpływającym na działanie każdej firmy. To dzięki niej zdobywamy nowych klientów, w błyskawiczny sposób przedstawiamy dostępne oferty i co najważniejsze to ona decyduje czy klient dokona zakupu czy też nie. 

Ważne jest by zadbać o to aby nasza strona internetowa  była  w pełni przystosowana do potencjalnych klientów. Nie chodzi tylko o treści jakie będą się na niej znajdowały, ale zarówno o jej wygląd jak i działanie. W połączeniu te wszystkie elementy mogą przynieść rewelacyjne rezultaty! 

jak stworzyć dobrą stronę internetową
 

Jednak temat stworzenia dobrej strony internetowej jest dosyć obszerny, dlatego poniżej przedstawię Ci najważniejsze porady, które warto wdrożyć. 

 

1. Do kogo jest skierowana strona internetowa?

Pytanie wydaje się absurdalne, ale uwierz mi, że jest naprawdę kluczowe. Wiele osób decydujących się na stworzenie strony internetowe, na pytanie dlaczego chce mieć własną stronę internetową odpowiada “Bo inni też mają”. Powstająca strona internetowa z takim przesłaniem może przynieść więcej problemów niż pożytku.

Ważne jest aby mieć wizję. Np. jestem fryzjerem i chce posiadać własną stronę internetową bo chce moim klientom przedstawić dostępną ofertę. Albo jestem psychologiem i potrzebuje strony internetowej aby zautomatyzować proces zapisania się na wizytę.

Więc jeśli masz już plan to możesz przejść dalej 🙂

2. Jakie elementy powinna zawierać strona internetowa?

Od elementów jakie ma posiadać strona internetowa będzie zależna cena wykonania takiej strony. Zastanów się więc czy potrzebne Ci są dodatkowe zakładki czy wystarczy pojedyncza strona internetowa typu wizytówka – one page.

Pamiętaj jednak, że wizytówki się trochę gorzej pozycjonuje niż rozbudowane strony internetowe. Ale jeśli nie jest to dla Ciebie kluczowe albo masz już wystarczającą ilość odbiorców to taki rodzaj strony może się idealnie nadać.

W skład elementów może wchodzić również formularz kontaktowy za pomocą, którego Twoi klienci będą mogli przesłać wiadomośc email bez wychodzenia ze strony. Możliwe, że będzie potrzeba przystosowania strony internetowej dla różnych narodowości. Wtedy z pomocą przychodzi możliwość wyboru języka strony www.

Więcej o tym dowiesz się na podstronie tworzenie stron internetowych Wrocław.

Warto przed stworzeniem strony internetowej wziąć czystą kartkę i rozrysować wizję strony internetowej. To może pomóc i zaoszczędzić czas.

3. Wygląd strony internetowej

Jeśli masz już doświadczenie w sprzedaży produktów bądź usług, które oferujesz to z pewnością wiesz co kieruję klientów do zakupu. Warto wizualnie to uwzględnić na swojej stronie internetowej. Wiem, że może być to trudne ale czasami nada się idealnie powiększone zdjęcie z istotnym szczegółem na stronie głównej (coś wyjątkowego co powoduje, że klient kupuje).

Z pewnością grafik, który będzie przygotowywał projekt strony internetowej pomoże z wyborem, ale warto mieć już jakąś wizję.

4. Domena

Jest ona ważną i integralną częścią powstałej strony internetowej. Nad wyborem domeny należy dobrze się zastanowić a czasem nawet skorzystać z pomocy profesjonalisty. Mimo, że w późniejszym etapie można ją bez problemu zmienić na inną, to może wiązać się to ze sporym wydatkiem. Bo ze zmianą domenę trzeba również zmienić np. logo czy treści.

Ja dzielę domeny na dwie grupy:

  1. Przystosowane do pozycjonowania
  2. Spersonalizowane

Domeny przystosowane do pozycjonowania to takie, których głównym celem jest zdobycie jak największej ilości klientów z ruchu organicznego. Przykładem może być: elektryk-w-krakowie.eu 

Taka domena sprawdzi się idealnie jeśli użytkownicy szukają po konkretnej frazie. W tym przypadku dużą rolę w pozycjonowaniu odegrała właśnie domena. Dzięki niej strona trafiła do Top 10 wyników Google.

 
elektryk w krakowie pozycja
 

Domeny spersonalizowane to takie, które posiadają nazwę własną. Może to być nazwa firmy jak np. Nike.com czy Allegro.pl. Takie domeny są mniej efektywne jeśli chodzi o pozycjonowanie ale mają zalety. Są łatwe do zapamiętania. W rezultacie klient bez problemu może ponownie trafić na naszą stronę oraz dobrze sprawdzają się przy budowaniu marki.

Są to nieliczne z wielu czynników decydujących o sukcesie Twojej strony internetowej. Pamiętaj o tym, że najlepiej skorzystać z pomocy profesjonalisty. To oni mają wieloletnie doświadczenie i wiedzą dobrze co w Twoim przypadku będzie najkorzystniejsze. 

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, albo chcesz skorzystać z usługi tworzenie stron internetowych Wrocław lub tworzenie sklepów internetowych Warszawa . To koniecznie do nas napisz.

Podziel się w komentarzu informacją co powinna jeszcze posiadać dobra strona internetowa 🙂 

Skontaktuj się z nami

 
 
 
 
 

Masz jakieś pytania lub chcesz stworzyć swoją własną stronę internetową?

Napisz do nas! Odpowiemy na każde Twoje pytanie.