dodanie strony do google

Jak dodać stronę wordpress lub sklep do Google? – Poradnik

 
 

Na stworzeniu strony internetowej bądź sklepu e-commerce się nie kończy. To dopiero początek. Każda osoba myśląca o rozwoju swojej firmy powinna skupić się także na pozycjonowaniu. Podstawową rzeczą w tym procesie jest dodanie strony do wyszukiwarki Google. Nie wiesz jak to zrobić? Nic nie szkodzi! W tym wpisie wyjaśnię Ci jak można to łatwo zrobić jeśli strona jest oparta na systemie CMS WordPress.

Instalacja Google Site

 
 
 
 
 

W pierwszej kolejności należy zacząć od instalacji wtyczki Google Site Kit, która pozwoli w łatwy sposób połączyć naszą stronę z Google Search Console. W tym celu przechodzimy do panelu admin strony a następnie do zakładki „Wtyczki”. W pasku wyszukiwania wpisujemy „Site Kite”. Klikamy zainstaluj.

 

Po zainstalowaniu i włączeniu wtyczki, na samej górze w bocznym lewym panelu pojawi się nowa zakładka „Site Kit”. Przechodzimy na nią i klikamy w przycisk „Zaloguj się z Google”

 
 

Po pomyślnym połączeniu się z kontem Google i zaakceptowaniu warunków powinniśmy ujrzeć zieloną ikonkę (obok etykiety Google Search Console). Oznacza ona, że nasza strona jest w pełni połączona z Google Search Console i w rezultacie będzie pojawiała się w wynikach wyszukiwania. Proces indeksowania strony przez roboty Googla zazwyczaj trwa do 3 dni. 

 

To wszystko! Udało nam się dodać stronę do wyszukiwarki Google. Należy jednak pamiętać, że pozycjonowanie się na tym nie kończy. To długi proces, który składa się z wielu etapów jakie należy wdrożyć. Więcej możesz przeczytać tutaj: https://admans.pl/oferta/pozycjonowanie/