Ile kosztuje strona internetowa

Ile kosztuje strona internetowa w 2021?

 

Na obecną chwilę w sieci jest ponad 1,5 miliarda działających stron internetowych. Taka liczba z pewnością robi wrażenie! Wśród tej liczby możemy wyróżnić różne typy witryn. Najpopularniejszymi typami stron internetowych są: 

  • Wizytówka (one page) 
  • Rozbudowana wizytówka
  • Strona internetowa (z zakładkami)
  • Rozbudowana strona internetowa

To w głównej mierze od tej klasyfikacji będzie zależała cena jaką będziemy musieli zapłacić za stworzenie strony internetowej.

Aby dobrze odpowiedzieć na pytanie “ile kosztuje strona internetowa”, warto jeszcze wiedzieć, że wpływ na cenę mają dodatkowe elementy jakie mają się na stronie znaleźć. Mogą to być: rozbudowane formularze kontaktowe, systemy rezerwacji, integrację z social mediami czy podłączenie live chat’u. 

zdjęcie stron internetowych

Jakie są widełki cenowe stworzenia strony internetowej?

 

Należy pamiętać, że każda z agencji reklamowych ma indywidualną ofertę, więc nie ma z góry narzuconej konkretnej kwoty. Poniżej na bazie analizy przedstawię średnie widełki cenowe stworzenia strony internetowej.

 

1. Wizytówka internetowa

Jest to prosta strona internetowa – one page czyli nie posiadająca zakładek. Wszystkie treści znajdują się na jednej stronie (stronie startowej). Wizytówka internetowa idealnie nada się dla małych firm, które nie potrzebują tworzenia rozbudowanych opisów oferowanych usług czy produktów. Przykład takiej wizytówki można zobaczyć pod adresem: Tanie Torebki

Jeśli chodzi o zakres cenowy stworzenia wizytówki internetowej to wynosi on od około 500zł do 800zł.

wizytówka internetowa
 

2. Rozbudowana wizytówka internetowa

Rozbudowana wizytówka internetowa charakteryzuje się dokładnie tym samym co wyżej przedstawiona podstawowa wizytówka internetowa. Jedyna różnica jest taka, że posiada dodatkowe elementy nie licząc treści czy pojedynczych zdjęć. Mogą to być: formularz kontaktowy, rozbudowana galeria, integracja z facebookiem czy newsletter. 

Koszt stworzenia takiej wizytówki internetowej, która posiada dodatkowe elementy może wynosić od około 700zł do 1000zł. Największy wpływ na cenę w tym przypadku będzie miała dodatkowa funkcjonalność jaką wizytówka ma zawierać.

 

3. Strona internetowa (z zakładkami)

Jest to bardzo dobrze nam znana strona internetowa, która charakteryzuje się tym, że posiada różne podstrony tzw. zakładki. Pomiędzy zakładkami użytkownik może się bez problemu przełączać i odszukać konkretną treść. Wśród najpopularniejszych zakładek oprócz strony głównej możemy zaliczyć: “O nas”, “Usługi”, “Galeria”, “Blog”, “Kontakt”. 

Taka strona poza przejrzystością ma jedną dodatkową zaletę. Lepiej się pozycjonuje w porównaniu do wizytówek. Strona internetowa może posiadać integrację z facebookiem bądź inne dodatkowe elementy, które będą nam potrzebne. 

Widełki cenowe stworzenia takiej strony mogą sięgać od około 900zł do 1600zł . Przykład takiej stron możemy zobaczyć pod adresem: Solar Technica

SolarTechnica-1024x717
 

4. Rozbudowana strona internetowa

Taki rodzaj strony internetowej oprócz standardowych zakładek może posiadać unikalną funkcję. Przykładem takiej strony może być witryna Mega Rabat. Poza podstawowymi zakładkami, strona posiada kupony rabatowe i promocje, możliwość automatycznego kopiowania kodów, osobne API pod aplikację mobilną oraz automatyzację w postaci śledzenia oraz usuwania nieaktualnych kodów. 

Przedział cenowy rozbudowanych stron internetowych jest bardzo duży. Ciężko jest podać średnią cenę, ale przyjmuje się, że widełki mogą być od 1300zł do nawet 10 000zł. 

MegaRabat-Aplikacja-internetowa-1024x502
 

A Ty jak myślisz? Ile może kosztować strona internetowa? Podziel się z nami opinią i zostaw komentarz. 

Jeśli jesteś zainteresowany skorzystaniem z naszej usługi tworzenie stron internetowych Wrocław albo tworzenie sklepów internetowych Warszawa to koniecznie to nas napisz.

Skontaktuj się z nami

 
 
 
 
 

Masz jakieś pytania lub chcesz stworzyć swoją własną stronę internetową?

Napisz do nas! Odpowiemy na każde Twoje pytanie.